Och så jag då

Och så jag då

About Me

Martina
Stockholm, Sweden
Vill du veta mer allmänt om mig så kika gärna under "Här är jag"-fliken. Välkommen hit!
Visa hela min profil
Allt är mitt så fråga först!. Använder Blogger.
lördag 29 november 2014

Inlägg 3 om veckan som varit - Dagen efter.

Jag kom hem till svärmor mitt i natten mot förra lördagen och kröp ner i den lånade sängen (svärmor är galen som låter mig sova i hennes säng och själv lägger sig på en madrass i vardagsrummet men det är ingen idé att protestera mot det om man känner henne rätt) efter ett glas Resorb som smakade gott och antagligen gjorde ganska gott också eftersom jag inte hade någon huvudvärk alls dagen efter trots en hel del vin innan och under middagen.


Ca 3 timmars sömn fick jag då barnen vaknade rätt tidigt och när de såg att jag kommit dit så ville de så klart väcka mig med.
Det var inte förrän vi kom hem vid 15-tiden som musten gick ur mig och jag kände mig redo att dra täcket över huvudet.

Vi plockade lite i de två stora goodiebagsen som jag fick på lördagens Bloggmiddag och barnen hojtade glatt över påsen med chips med Sambasmak från Taffel , den härliga leran från Sense som de genast ville göra figurer av.
Det blev jättefina figurer som kunde lufttorka och nu tydligen skall ges bort som julklappar.

Här nedan listar jag alla underbara sponsorer till GoodibagS och vinster, framöver kommer jag tipsa om lite godsaker som fanns i påsarna. Lite har jag redan tipsat om på min instagram (@ytterligare)


Företag Websida
Acrilex www.acrilex.se
Amvina www.amvina.se
Apta Medica http://aptamedica.se/
Babyland www.babyland.se
Be your mood http://beyourmood.se/
Bentobox www.bentobox.se 
Blafre http://www.blafre.com/en/
Bloomingshop http://www.bloomingshop.se/
Boete.se www.boete.se
Bonsho http://juniordetails.se/om-bonsho/ 
Bordello http://www.bordello.se/
Calou http://www.calou.se/sv/
Carl Oscar www.carl-oscar.se
Ceannis http://www.ceannis.com/ 
Cheekymonkey www.cheekymonkeyworld.com
De Bron http://www.debron.se/index.php
Duni www.duni.com
Elodie Details www.elodiedetails.com
Flagship company http://www.theflagshipcompany.com/ 
Flirt -a-licious https://www.facebook.com/pages/Fransar-by-JessieBelle/
fotograf Cecilia Pihl http://www.ceciliapihl.se/
Fullerö www.fullero.nu
Gina Tricot www.ginatricot.se
Gourmeco http://gourmeco.se/
Helpling.se www.helpling.se
Häringe Slott http://www.haringeslott.se/ 
Kataach http://kaatach.se/ 
Kigustore http://www.kigustore.se/
Kolafabriken / Engla Gott www.kolafabriken.se
L300 http://l300.se/ 
Lagnöviken www.lagnoviken.com
Laktosfri choklad http://laktosfrichoklad.com/
LDB http://ldb.se
Lilla Bruket http://labruket.se/
Living and room http://www.livingandroom.se/
Lumene http://www.lumene.com/sv
Maharani of Tirapunji http://www.tirapunji.com/
Markslöjd http://www.markslojd.se/
Me&I www.meandi.se
Meaningful beauty http://www.meaningfulbeauty.se/ 
Medaotc http://www.medasverige.se/ 
Meekatt http://www.meekattmedia.com/webshop
Minidevlan https://www.facebook.com/minidevlan 
Minisa http://www.minisa.se/se/ 
MogiHome/Retex http://www.mogihome.se/
Munch Media/Herbaria kryddor http://www.alltgott.se/
Nature Zoo www.naturezoo.dk
Neutrogena http://www.neutrogena.se/ 
Octean http://octean.se/ 
Partylite http://michellegranlund.blogg.se
Plackers http://www.plackers.se/ 
Playmobil http://www.playmobil.de/
Pyramidbageriet http://pyramidbrod.se/
Reddville/Shesocial http://www.reddville.se/Join-now.aspx
Resorb http://www.nestlenordic.com/resorb/
Reztart http://www.reztart.se/1.0.2.0/2/2/
Sense http://www.sense-ab.se/ 
Sensual balans http://www.sensualbalans.se/ 
SF Anytime http://sfanytime.com/sv-SE/ 
Sheer Cover https://www.sheercover.se 
SIA glass http://www.siaglass.se/ 
Stan Presenter http://www.stanpresenter.se/ 
Sugarkitchen http://www.sugarkitchen.se/ 
Superfruit http://www.superfruit.com/start-i-53.aspx 
Taffel http://www.taffel.fi/sv/hemsida.html 
Tant Ninnis www.tantninnis.se
Tidningskungen http://www.tidningskungen.se/ 
Tosh Products http://ecoff.ee/
Trygg-Hansa http://www.trygghansa.se/
Wigglekart http://wigglekart.se/ 
Yankee Candle http://www.yankeecandle.se/ 
Val www.valio.se
Axelssons Fisk http://www.axelssonsfisk.se/

0 kommentarer:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Du vet att du bara måste...

twitter rrs

Leta i den här bloggen

Knuff

Dessa följer mig